Ankara Dershane Fiyatları Ne Kadar? 2024 Güncel

Ankara dershane fiyatları, liseye veya üniversiteye hazırlanan çocuğu olan ebeveynler tarafından yakından takip edilir. Okuldaki eğitimin dershane ile desteklenmesinin adeta zorunlu olduğu günümüzde, dershane fiyatları büyük bir öneme sahiptir.

2024 Ankara Dershane Fiyatları

Dershane fiyatları, farklı etkenlere göre değişkenlik gösterir. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net rakam vermek çok zordur. Nihayetinde 7. sınıflar ile 12. sınıfların dershane fiyatlarının aynı olması mümkün değildir.

Ankara Dershane fiyatları güncel olarak 50.000 TL – 80.000 TL arasında değişmektedir.

Dershaneler veya kurslar, okula destek ve yapılan sınavlara hazırlık amacı taşır. Buralarda verilen eğitimler büyük oranda soru çözümü ve test mantığına yöneliktir. Hazırlanan öğrenci grubunun liseye mi, yoksa üniversiteye mi hazırlandığı, fiyatlar üzerinde direkt olarak etkilidir.

1 – Üniversiteye Hazırlık Kursları

ankara dershane fiyatlari

Dershane fiyatları 12. sınıf öğrenciler için diğer sınıflardaki öğrencilere kıyasla daha yüksektir. Üniversiteye hazırlık grubundakilere çok daha fazla ders verilir ve doküman sağlanır. Bundan dolayı da maliyetler daha yüksek olur. İlgili durum ise direkt olarak fiyatlara yansır.

Dershanelerin en önemli gruplarının üniversiteye hazırlık grupları olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Milyonlarca öğrencinin girdiği bu sınavda her bir sorunun büyük öneminin olması, öğrencilerin dershanelere olan talebini artırır.

11 ve 12’ler başta olmak üzere lise öğrencileri ve mezunlar tarafından oluşturulan üniversiteye hazırlık gruplarına yönelik eğitimler çok yoğundur. Hafta sonu ve hafta için verilen eğitimlere ek olarak haftalık olarak yapılan deneme sınavları, bu gruplara özgü bir diğer detaydır.

Bütün bu detaylar nedeniyle üniversiteye hazırlık kurslarının fiyatları, diğerlerine kıyasla daha yüksektir. Buradaki fiyatların yüksekten düşüğe göre sıralaması ise şöyledir:

  • Üniversiteye hazırlık mezun grupları
  • 12.sınıf öğrencileri (Hafta sonu grupları)
  • 11.sınıflar
  • 10.sınıflar
  • 9.sınıflar

9, 10 ve 11’lerin yıl sonunda sınava girmeyecek olmaları, bunlara yönelik eğitimlerin daha az yoğun olmasına neden olur. Bu durum ise fiyatların daha düşük olmasına yol açar.

2 – Liseye Hazırlık Kursları

Dershaneler açısından bir diğer önemli grup ise liseye hazırlananlardır. Lise hazırlık kurslarının fiyatları da öğrenci velileri tarafından merak edilir. Burada ise dershane fiyatları 8. sınıf öğrencileri için daha yüksektir. LGS dershane fiyatları, yine yoğun dersler, testler ve denemeler nedeniyle diğer sınıflara kıyasla daha yüksektir.

Gerek liseye gerekse de üniversiteye hazırlık kurslarının fiyatları hakkında net rakam vermek çok zordur. Her kurumun fiyat belirleme kriterleri farklı olduğundan fiyatlar da farklılık göstermektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak hem liseye hem de üniversiteye hazırlık kurslarımızda kaliteyi merkezi alıyor ve eğitim kalitesinden kesinlikle ödün vermiyoruz. Ankara’nın en köklü ve en başarılı eğitim kurumlarından biri olarak yüksek kalitedeki eğitimleri, uygun fiyat avantajı ile almanızı sağlıyoruz. Ankara dershane fiyatları ve kurslarımıza dair detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dershane Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

ankara dershane 1

Ankara dershane fiyatları üzerinde etkili olan çok sayıda unsur vardır. Bu unsurlardan öne çıkanlar için aşağıdaki tablo incelenebilir:

UnsurlarAçıklama
Eğitim KadrosuDeneyimli bir eğitim kadrosu, kaliteli eğitim için en önemli etkendir. Kaliteli eğitim ise daha yüksek fiyatlar anlamına gelir.
Doküman DesteğiLiseye veya üniversiteye hazırlık için öğrencilerin bol bol soru çözmesi gerekir. Testler, denemeler ve yardımcı kaynaklar bu süreçte çok büyük bir öneme sahiptir. Doküman kalitesi ve miktarı, fiyatları direkt olarak etkiler.
Ders SaatiÖğrencinin haftada kaç saat ders göreceği, etüt gibi ek dersler yapılıp yapılmayacağı önemlidir.
Öğrenci SayısıÖğrenci sayısı, dershanelerin toplam maliyeti açısından önemlidir. Öğrenci sayısı yüksek olan dershanelerin fiyatları daha uygun olabilir.
KonumDershanenin konumu, fiyatlar üzerinde etkilidir. Kızılay dershane fiyatları, Ankara’nın uzak ilçelerine göre çok daha yüksektir. Konumun fiyatlar üzerindeki etkisi, bu örnek üzerinden de anlaşılabilir.
Öğrenci TakibiÖğrenci etüt sistemi veya öğrenci takip sistemi gibi ek hizmetler, fiyatların artmasına neden olabilmektedir.
Veli BilgilendirmeDijital olarak kullanılan veli bilgilendirme sistemi, öğrencilerin durumlarının velilere net olarak aktarılmasını sağlar. İlgili husus ise fiyatları direkt veya dolaylı olarak etkiler.
İmajAnkara dershane fiyatları üzerindeki en önemli etkenlerden biri imajdır. Olumlu imaja sahip olan dershaneler, nispeten daha yüksek fiyatlıdır.

Görüleceği üzere çok sayıda etken fiyatları etkiler. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net rakam vermek çok zordur.

Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak sahip olduğumuz olumlu imaj ve sağladığımız özel imkanlara rağmen uygun fiyat avantajı sunuyoruz. Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından kurs hizmetleri almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ankara dershane fiyatları ile ilgili merak edilen hususlar ve bunlara dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

1 – Aylık Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Her dershanenin veya kursun fiyat politikası farklıdır. Dolayısıyla fiyatlar konusunda net rakamlardan bahsedilmesi çok zordur. Dershaneler, yıllık fiyatları genellikle 8-10 taksit şeklinde talep eder.

2 – Ankara’da En İyi Dershaneler Hangileridir?

Dershane ve kurs konusunda Ankara’da çok fazla seçenek vardır. Bu seçeneklerin hangisinin daha iyi olduğunu ifade etmek çok zordur. Ancak Ortadoğulular Eğitim Kurumu, kalitesi, insana verdiği değer, eğitimde sürekli kendisini geliştirmesi ve uygun fiyat avantajları ile dikkat çeker.

3 – Ne Zaman Ankara Dershane Fiyatları Avantajlı Olur?

Dershane ve kurs konusunda Ankara’da çok fazla seçenek vardır. Bu seçeneklerin hangisinin daha iyi olduğunu ifade etmek çok zordur. Ancak Ortadoğulular Eğitim Kurumu, kalitesi, insana verdiği değer, eğitimde sürekli kendisini geliştirmesi ve uygun fiyat avantajları ile dikkat çeker.

4 – Dershane Kayıtları Ne Zaman Yaptırılır?

Kayıtlar, yılın her döneminde yaptırılabilir. Ancak genel olarak eğitim ve öğretim yılı başlamadan önceki Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları, kayıt zamanı olarak kabul edilir.

5 – Ankara Dershane Fiyatları Aylık Mı, Yıllık Mı Ödenir?

Dershanelere ücretler 8-10 taksit şeklinde ödenir. İsteyenler, yıllık olarak da ödeme yapabilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram