Ankara Dershane Seçimi | Tavsiye ve Öneriler

Ankara dershane seçimi konusunda özellikle üniversite sınavı gibi önemli sınavlarda daha titiz hareket etmek gerekir. Hangi sınav olursa olsun sınava hazırlanma süreci hemen hemen herkes için stresli olur. O nedenle sınava hazırlanılan sene birçok şeyden feragat edilir. Sınavdan başarılı sonuç elde etmek amacı ile birçok faaliyetten uzak durmayı göz alırlar.

Sınavdan başarılı olmak için bunların önemi olduğu gibi Ankara dershane seçimi de oldukça önemlidir. Dershane bir öğrencinin daha planlı programlı bir şekilde çalışmasına ve sınava hazırlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sunmuş olduğu kaynaklarla da soru çeşitliliği sağlar. Dershanenin bir öğrencinin sınav sürecine bunun gibi daha birçok katkısı olduğu söylenebilir.

Ankara Dershane Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ankara dershane seçimi üzerinde titizlikle düşünülmesi gereken bir konudur. Sınav sürecine bu kadar doğrudan etki eden bir faktörün üzerinde durmakta fayda vardır. Bu nedenle herhangi bir dershaneye kayıt olmadan önce bazı noktaları gözden geçirmek gerekir. Aksi halde maddi açıdan kayıp yaşamanın yanı sıra aynı zamanda vakit kaybı yaşama ihtimali de ortaya çıkar. Kaldı ki sınav sürecinde vakit oldukça önemlidir.

Ankara Dershane Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dershane seçimi bu kadar önemli bir karar olunca dikkat edilmesi gereken hususların olması kaçınılmaz hale gelir. Peki nedir bu hususlar? Tablo şeklinde göstermek daha anlaşılır olmasına olanak sağlayacaktır;

Eğitim KalitesiAnkara dershane seçimi konusunda kurumun eğitim kalitesinin iyi olması dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlardan bir tanesidir.
Veli GörüşleriDershaneyi daha önceki süreçlerde tercih etmiş öğrencilerin velilerin görüşleri de çok önemlidir. Bu görüşler dershanenin kalitesi hakkında çok önemli ipuçları verir.
Öğrenci SayısıAnkara dershane seçimi denildiği zaman sınıfta bulunan öğrenci sayısı da önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de aslında çok önemlidir. Çünkü kalabalık bir sınıfta eğitim çok verimli olmaz. Öğrencilerin odak problemi yaşamasına neden olabilir.
RehberlikDershanenin vereceği hizmetler arasında olan rehberlik hizmeti de seçim sırasında göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü rehberlik özellikle tercih sürecinde çok ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Ortadoğulular için de oldukça önemli bir konudur.
Kaynak KitaplarDershanenin sunmuş olduğu kaynaklarında sınava hazırlanma süreci için yeterli düzeyde olması beklenir.
Ölçme DeğerlendirmeDershanenin deneme sınavlarının gerçek sınavlarla benzer düzeyde olması gerekir. Bu sınavların ne çok zor ne de çok kolay olması gerekir. Öğrencinin kendisini ölçmesi ve sınava ne kadar hazır olduğunu bilmesi için sınavın zorluk derecesinin ayarlanması çok önemlidir.
Eğitimci KadrosuAnkara dershane seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise eğitimci kadrosunun kaliteli ve alanında uzman olmasıdır.
Ankara’da Dershane Seçerken Önemli Unsurlar

Ankara En İyi Dershane Yorumları ve Görüşleri Nasıldır?

Ankara dershane seçimi konusunda birçok yorum ve görüş bulunur. Bunlar arasından en isabetli olana kulak verip ona göre hareket etmek gerekir. Çünkü her ne kadar sınav süreci öğrencinin gayreti ile daha çok ilgili olsa da dershanenin başarıdaki payı da az değildir. Özellikle Ortadoğulular gibi eğitim kalitesine ve öğrenci psikolojisine önem veren dershanelerin sınav başarısında payı oldukça büyüktür. Bu nedenle söz konusu dershane hakkındaki Ankara dershane yorumları genellikle olumludur.

Ankara En İyi Üniversite Hazırlık Dershaneleri

Ankara en iyi üniversite hazırlık dershaneleri denildiği zaman ilk olarak akla Ortadoğulular dershanelerinin şubeleri gelir. Bu dershanenin Ankara’da yer alan şubelerini ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kızılay Bulvar Kurs Merkezi
 • Sincan Kurs Merkezi
 • Keçiören Sanatoryum Kurs Merkezi
 • Aydınlıkevler Kurs Merkezi
 • Eryaman Kurs Merkezi
 • Çayyolu Kurs Merkezi
 • Demetevler Kurs Merkezi
 • Kızılay VIP Kurs Merkezi
 • Batıkent Kurs Merkezi
 • Batıkent Çakırlar Kurs Merkezi
 • Etlik Kurs Merkezi
 • Mamak Kurs Merkezi
 • Nata Vega Kurs Merkezi
 • Pursaklar Kurs Merkezi
 • Çukurambar Kurs Merkezi

Ankara Dershane Seçimi ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Ankara dershane seçimi konusunun ne kadar önemli bir husus olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle bu konu hakkında bazı sorular sorulması oldukça doğaldır. Söz konusu soruların cevaplanması ile birlikte dershane seçimi konusunda kafa karışıklığı yaşama ihtimali düşecektir. Ankara dershane seçimi ile alakalı bahsedilen soruları ise şu şekilde yanıtlayabiliriz;

 • Ankara Dershane Başarı Sıralaması İçinde Ortadoğulular Var mıdır?

  Ortadoğulular sınava hazırlık sürecinde başarılı olmayı büyük oranda sağlayan oldukça kaliteli bir dershane olarak karşımıza çıkar. Özellikle uzman kadrosu ve kaynaklarının yeterliliği ile bilinir. Ayrıca rehberlik hizmetinin de kalitesi sayesinde sınava hazırlık sürecinde öğrencilerinin yoluna her zaman ışık tutmayı hedefler. Bu nedenle başarı sıralaması içerisinde elbette üst sıralarda yer alır.

 • Dershane Ücretleri Aylık mı?

  Ankara dershane seçimi sürecinde aileler için öncelikli olarak kurumun eğitim kalitesinin iyi olması gelir. Bunun yanı sıra maddi yönden de kolaylık sağlayan bir dershane olması talep edilir. Bu nedenle ödeme planının nasıl olduğu merak edilir. Ödemeler genel olarak dönemlik olarak hesaplanmaktadır. Fakat ailenin talebi üzerine aylık bir ödeme planı da oluşturulabilir.

 • Dershanelerin Amacı Nedir?

  Sınav sürecinde herhangi bir dershaneye ihtiyaç olup olmadığını merak eden kişiler dershanelerin amacı nedir gibi soruların cevabını merak edebilir. Dershaneler eğitim ve öğretimin yanı sıra öğrenciyi duygusal, davranışsal ve psikolojik açıdan desteklemeyi amaçlayan kurumlardır. Bu nedenle Ankara dershane seçimi esnasında özenli davranmak çok önemlidir.

 • Dershaneler Nereye Bağlı?

  Dershanelerin güvenilirliği hakkında şüphe duyan kimseler de bu kurumların nereye bağlı olduğu konusunda araştırmalar yapabilirler. Fakat bu konu hakkında herhangi bir endişe duymaya gerek yoktur. Çünkü dershaneler Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlıdır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile Ankara dershane seçimi yapılabilir.

 • En İyi Ankara Dershane Önerisi Hangisidir?

  Ankara dershane önerisi denildiği zaman ilk olarak akla genel olarak Ortadoğulular gelir. Çünkü sınava hazırlık sürecinde öğrencinin sınav başarısına önem verdiği kadar psikolojisine de önem veren kaliteli kurumlar olarak karşımıza çıkar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram