Ankara’daki kitap kafeler

Ankara, kitap kafe kültürünü ilk kez deneyimleyen iller arasındadır. Ankara’ da kitap cafe kültürü daha çok kitap alışverişi ile özdeşleşmiş olsa da son yıllarda Ankara’daki kitap kafeler ders çalışma ve kitap okuma mekanları halini almış durumda.  Günümüz popüler kültürü içinde giderek artan sayda kitabın basılması, okurların kitap alışverişlerinde daha seçici davranmalarını gerekli kılıyor. Kitap alışverişlerinde kitapları incelemek için daha çok zaman ve daha rahat bir mekana sahip olmak isteyenler, kafeleri olan kitap evlerini tercih ediyor.  Ankara’daki  bazı kitabevleri küçük kafeleri ile ders çalışmak için uygun atmosferi, kitapseverler buluşmaları için nezih ortamları sunarken  birçok imza gününe de ev sahipliği yapıyor. Ankaralıların kitapseverlerle, yazarlarla buluştuğu etkinliklerin de adresi olan kitap kafeler bir hayli yaygın.

Ankara’daki  kitap cafeler içinde kitap alışverişiniz sırasında kafesinde de zaman geçirebileceğiniz kitabevlerinin başında Arkadaş kitabevi geliyor. Arkadaş Kitabevi’nin sevimli ve sempatik kafesinde almak istediğiniz kitapları rahat rahat inceleme olanağı da sunuluyor.

Ankara’nın en iyi kitap kafeleri

Ankara’daki kitap cafeler giderek yaygınlaşıyor. Bu kafelerden özellikle bazıları, arkadaş ortamlarının, yazar buluşmalarının, tematik atölye çalışmalarının merkezi haline gelen ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Ankara’ da yazarların ve okurların buluştuğu mekan olarak da bilinen, çok çeşitli etkinlikleri ile göz dolduran kitap kafeler listesinin başını Kızılay Kurtuba Kafe çekiyor. Kurtuba Kitap Cafe imza günü etkinlikleri için yazarların da tercih ettiği nezih mekanlardan. Kafenin ahşap atmosferi kitap severlerin tutkunu olduğu dinginlik hissini de veriyor.

Tayfa kitap kafe de Ankara’daki kitap kafeler arasında renkli dizaynı ile okurların sakin bir atmosferde kitap okuyabileceği yerlerden. Altındağ’da Enderun Kitap Evi’ de modern ve dingin iç mekan tasarımıyla hem kitap okumak hem de kahvesini yudumlamak isteyenler için ideal bir mekan.  Birçok yazar-okur buluşmasına sahne olan, otantik iç mekanıyla farklı bir kimliğe sahip Chile Minor, Kavaklıdere’ de yer alıyor.  Şüphesiz Ankara’ da kitap kafe listelerinde  zengin bir kütüphanesi de bulunan, oldukça nezih atmosferiyle ders de çalışabileceğiniz Liman Cafe’ yi unutmamak gerekli . Kitap okumak hem de zengin içerikli menüsü ile yemek yemek için uygun mekanların balında ise Yeni Dünya Kitap Kafe geliyor. Ankara Yüksel Caddesi’ nin Naif Kitabevi’ de kitap kafe olarak otantik ve loş havası ile huzurlu veren bir mekan. Yüksel Caddesi’ nin Ardıç Kitabevi’ de zengin menüsü ve egzotik atmosferiyle kitap severlerin favorileri arasında…

Ankara’ da ders çalışabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, nezih ve dingin, huzurlu atmosferi  ve etkinlikleri ile seveceğiniz kitap kafeler:

  1. Liman Kitap Kafe
  2. Ekmek Teknesi
  3. Kurtuba Kitap Kafe
  4. Chile Minor
  5. Tayfa Kitap Kafe
  6. Ardıç Kitabevi
  7. Destar Kitap Kafe
  8. İndie Kitap Kafe
  9. Dingonun Ahırı Kitap Kafe
  10. Patika Kitap Kafe

İlginizi çekebilir: Telefonu Akıllı Tahtaya Yansıtma

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram