Matematiğin Günlük Hayattaki Yeri

Matematiğin Günlük Hayattaki Yeri

Matematiği sevmeyen birçok öğrencinin temel bahanesidir. ‘’Günlük hayatta matematiği nerede kullanacağız.’’ Evet geçmişten günümüze bu bahaneyi sürekli olarak duymaktayız. Bu bahane üzerine matematiğin günlük hayattaki yerine değineceğiz.  Öncelikle matematik olmasaydı, bindiğimiz otomobiller, uçaklar ve gemiler olmazdı olsalar bile bir düzen içinde çalışmazlardı. Çünkü bu tip toplu taşıma araçlarının sistemlerinin çoğu matematiksel hesaplarla oluşturulmuştur. Matematik olmasaydı zaman özelliğini kullanamazdık. Misal olarak bir yılı 365 gün olarak bir saati 60 dakika olarak belirleyemezdik. Bu sebeple gelişi güzel yaşamak zorunda kalırdık. Matematik olmasaydı, yaptığımız alışverişlerde para üstü alamazdık, aldığımız ürüne ne kadar para vereceğimizi hesaplayamazdık. Para hesaplarında karşıklık yaşardık. Matematik eğitimi almasaydık spor karşılaşmalarının sonucu belirleyemezdik. Kaç gol atıldı, kazanan kim hiç bir zaman belirleyemezdik. Matematik olmasaydı kilomuzu, boyumuzu sayısal olarak ifade etmezdik. Ölçme değerlendirme yapılmazdı. Bunun yanında hava sıcaklığı, bir gölün derinliği sayılarla ifade edemezdik. Matematiğin günlük hayattaki yerini daha fazla örnekle çoğaltacak olursak. Eğer matematik günlük hayatta yer almasaydı insanlarda sayısal zeka ilerlemez ve teknoloji gelişmezdi. Sadece tarih ve edebiyat gibi sözel alanlar ilerleyebilirdi. Robotlar, uzay mekikleri, televizyon gibi yenilenen dünyanın teknolojik parçaları olmazdı. Çünkü bunların hepsi matematiksel hesaplar sonucu gelişen araç ve gereçlerdir. Hal böyle olunca matematiği bir kenara atmak yerine üzerinde bir kat daha durulması gereken husus olarak görmemiz gerekmektedir.

Ortadoğululular matematik kursu olarak matematiğin hem günlük hayatta hem de eğitim hayatından yeri öneminin farkında olarak öğrencilerimizi matematik konusunda en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Ortadoğulular matematik kursu olarak öğrencilerimize sağladığımız avantajları sıralayalım. Ortadoğulular matematik kursunda eğitimden önce seviye tespit sınavı uygulanmaktadır. Öğrencilerin eksikleri tamamlama doğrultusunda düşünülmüş bir programdır. Bunun yanında öğrenci merkezli eğitim, butik eğitim anlayışı, VIP sınıflar, bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar sayısız avantajlarımızdan sadece birkaçıdır.

Ortadoğulular matematik kursuna kayıt olarak hem günlük hayatta hem de eğitim hayatınızda matematiği en etkin kullanmak adına sizleri de kurumumuza davet ediyoruz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram