Muğla Dershane, Muğla Dershane Fiyatları

Muğla dershane bakımından diğer illerden eksik kalacak bir durumda değildir. Onlarca butik ve kaliteli dershane yer almaktadır. Bunlardan bir kısmı yetersiz seviyede olsa da ciddi bir kısmı başarılı sayılmaktadır. Öncülerinden ve lider konumda olan Ortadoğulular Eğitim Kurumları Dershaneleri sadece okul içi öğrenim ortamları sunmaz. Aynı zamanda öğrenciler için her nerede olursanız ve her zaman diliminde erişilebilir bir öğrenci platformu sunar. Öğrenci takip sistemi yardımıyla talebe okul haricinde evindeyken sistemden faydalanabilmektedir. Eğitimde fırsat eşitliği sunarak öğrencilerin tahsilden eşit fırsatlarda faydalanması sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Mersin Dershane

Öğrenci takip sistemi yardımıyla eğitimin kalitesi, talebe tarafınca anlaşılabilirlik derecesi, sürecin iyi mi izlediğiyle alakalı somut veriler ortaya sunar . Süreç ve neticelerle alakalı doğru veriler elde edildiğinde öğrencilere müsait geri bildirimler verilmiş olur. Hem talebe takip sistemi aynı zamanda veli bilgilendirme sistemi yardımıyla veli ve öğrenciler lüzumlu ölçülerde bilgilendirilmiş olmaktadır. Veliler öğrencilerinin durumları ile alakalı yakından malumat alarak öğrencinin durumuyla alakalı öğretmenleriyle iş birliği yapabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Mersin Dershane

Muğla Dershane Fiyatları

Muğla dershane fiyatları bakımından çevre illerle benzerlik göstermektedir. Türkiye ortalamasında rakamlarla anlaşılmaktadır. Genel olarak 5 bin TL ile 20 bin TL arasında fiyatlar değişmektedir. Dershane fiyatlarını belirleyen pek çok unsur vardır bunların temel olanlarını incelemek gerekirse;

  • Dershanenin öğretmen kadrosu;

Öğrenci ve veliler açısından da dershane seçiminde en önemli faktör budur. Tabi kaliteli branşlarında başarılı öğretmenlerden kurulu bir dershane ücret bakımından diğer dershanelerden bir miktar daha yüksekte olacaktır.

  • Dershanenin etüt sistemi;

Öğrenciler için çok önemlidir etüt sayı ve kalitesi. Bu aynı zamanda fiyat politikasını da belirlemektedir. Sık etüt koyan ve birebir ders sayısını çok kullanan dershaneler fiyat bakımından bir miktar daha yüksektedir.

  • Dershanenin yıl içerisinde verdiği ders saati

Dershane seçiminde bu madde de öğrenci ve veliler açısından son derece önemli bir etkendir. Yıl içerisinde verilecek ders saati ayrıca dershanenin para politikasını da direk etkilemektedir. En büyük gideri öğretmen saat ücretleri olan dershaneler için bu etken fiyat belirlemede en önemli noktadır.

  • Vip dershane olması;

Gruplara özel sınıflar oluşturuluyorsa ve sınıf sayıları az tutuluyorsa bu da maliyeti arttıran etmenlerdendir. Vip dershanelerin fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksektir.

  • Dershanenin kullandığı yardımcı kaynakların kalitesi ve deneme sınavlarının nitelikli oluşu ;

Dershanelerin maliyetlerinin bir kısmını da kaynak kitaplar oluşturmaktadır. Dolayısıyla kaliteli ve nitelikli kaynak kitap ve deneme setleri kullanan dershaneler diğer dershanelere göre fiyatlarını bir miktar daha yukarıda tutacaktır.

  • Dershanenin MEB sınavlarında gösterdiği başarı (Dereceye giren öğrenci sayısı)

Dershanelerin en büyük reklam yüzleri yine öğrencileridir. Başarılı dershanelerin reklamları derece yapmış iyi fakültelere girmiş öğrenci sayılarıdır. Ne kadar fazla öğrenci kazandırmışsa veya başarı yüzdesi ne kadar yüksekse dershanelerin belirlediği fiyatlarda bir o kadar yüksek olabiliyor.

En İyi Muğla Dershane

Muğla dershane araştırmalarında ön plana çıkan dershane Ortadoğulular Eğitim Kurumları Dershanesi’dir. Gerek öğretmen kadrosu gerekse kullandıkları kaynakların kalitesi ve ders- etüt saat sayılarıyla sektördeki diğer dershanelerin çok önünde yer almaktadırlar. Vip dershane özelliğindeki kurum az sayılı sınıflarıyla ve de öğrenci takip sistemi ve teknolojiyle iç içe modern öğrenci merkezli eğitim anlayışlarıyla sektörün öncüsü konumundadır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram